+421 32 658 53 94

Laugaricio Lifestyle Blog

Kapsulový šatník na chladné dni

Ak si vyskladáte nadčasový a minimalistický šatník, nemusíte každú sezónu podliehať novým módnym trendom. Využijete ho niekoľko sezón, ušetríte a jediné investície budú do trendy doplnkov. O zredukovaní množstva oblečenia nemusíme ani hovoriť. Stačí na to niekoľko vzájomne kombinovateľných kúskov, ktoré budú tvoriť váš kapsulový šatník. Mal by pozostávať z takých kusov oblečenia, ktoré sa dajú medzi sebou ľahko kombinovať, pričom nerátame príležitostné alebo športové oblečenie (ak ho nenosíte bežne počas dňa), či spodnú bielizeň.

Väčšina z nás nosí len 20 % svojho oblečenia a zvyšných 80 % len prekladáme, čakáme na vhodnú príležitosť obliecť si ho a je nám ľúto vyhodiť ho. Menej vecí znamená menej stresu, nervozity, frustrácie z toho, že nebudete vedieť, čo si obliecť. Najskôr je potrebné určiť si, aký typ oblečenia nosíte najčastejšie. Ide väčšinou o sukne a šaty? Alebo ste vyslovene nohavicový typ? Mení sa vaše oblečenie počas týždňa v závislosti od povinností? Toto sú hlavné faktory, ktoré treba pri zostavovaní kapsulového šatníka zohľadniť. Iný kapsulový šatník bude mať fitnes trénerka, ktorá chodí v športovom oblečení prakticky celý deň a iný manažérka, ktorá uprednostňuje elegantný štýl.

Dôkladne si pretrieďte oblečenie, ktoré už máte a nechajte si v skrini len to NAJ, ktoré budete nosiť s radosťou. Jednofarebné kúsky v neutrálnych farbách sa kombinujú najľahšie, inšpirujte sa teda našimi tipmi na chladné dni. Pokojne do nich zaraďte aj vašu srdcovú farbu. Ak je to ružová, smelo do nej! Hlavne aby ste sa vy cítili dobre a oblečenie nosili s radosťou.

Mr.Jeans

VRCHNÁ OCHRANNÁ VRSTVA
Trenčkot v pieskovej/camel farbe, rifľová bunda, čierna kožená bunda, čierne overzised alebo kožené sako, čierna zimná páperová bunda, zimný béžový kabát.

GUESS

LINDEX

TOPY 
Biela košeľa, béžové a čierne tričko s dlhým rukávom, biele tričko s krátkym rukávom, hrejivý rolák vo farbe camel a bielej, teplé hnedé body s krátkym rukávom, béžový a sivý sveter, pletená béžová vesta.

OZETA

LINDEX

LINDEX

SPODNÁ VRSTVA/ŠATY
Džínsy (nadčasové v štýle vintage), čierne legíny, nohavice v čiernej a camel farbe, dlhá čierna sukňa (napríklad kožená alebo plisovaná), béžové pletené šaty.LINDEX

TOPÁNKY 
Čierne alebo béžové členkové čižmy na podpätku z brúsenej/hladkej kože, členkové čižmy z hladkej kože s hrubou podrážkou (chunky boots), vysoké čižmy, tenisky.

CCC


Keď sa vám podarí zostaviť kapsulový šatník, potom už len stačí otvoriť skriňu, vytiahnuť prvé čo vám padne do očí a bude to vyzerať skvele. Všetky potrebné kúsky oblečenia sa medzi sebou budú dať jednoducho kombinovať.

22.10.2021

© ARSYLINE 2017
Upozornenie
Zavrieť